Pomimo iż do uzyskania kredytu trzeba się rzetelnie i odpowiednio wcześniej przygotować, to nie jest to tak skomplikowane, jak mogło by się wydawać.Gdy poczynimy odpowiednie kroki wcześniej , przygotujemy się do procedury , nie będzie to tak obciążające. Nie zastanawiaj się więc, czy masz prawdopodobieństwo na uzyskanie kredytu! Przeczytaj nasze rady i wskazówki , a być może okaże się, że marzenia o własnym nowym domu są na wyciągnięcie ręki.

Po pierwsze zdolność kredytowa

Najważniejszym punktem starania się o kredyt, jest ustalenie swojej zdolności kredytowej. Czym jest zdolność kredytowa ? To nic innego jak możliwość spłaty przyszłej raty kredytowej, po odliczeniu miesięcznych kosztów stałych oraz comiesięcznych opłat , do których należą koszty utrzymania kredytobiorcy oraz całej jego rodziny. Do takich kosztów należą koszty min. czynszu, rachunków za media, koszty utrzymania samochodu, alimenty itp. Do tego dochodzą koszty innych zobowiązań takie jak np. raty innych kredytów. W tym celu można skontaktować się z doradcą kredytowym.

Będzie w stanie oszacować ją w 5 min !

Oczywiście możesz go wybrać sam lub skorzystać z bezpłatnej pomocy Naszego sprawdzonego doradcy.

Nie małe znaczenie małego wkładu własnego

Wkład własny to nic innego jak różnica pomiędzy przyjętą przez bank ceną nieruchomości a kwotą przydzielonego kredytu. Przyjęta przez bank cena nieruchomości może być zarówno kosztem jego zakupu, wybudowania ale i szacunkową liczbą ustaloną przez specjalistę z banku.

Umowa z deweloperem

Istotną sprawą jest zawarcie z deweloperem umowy. Umowa powinna zawierać takie informacje jak datę oddania domu do użytkowania, cenę nieruchomości, wysokość wpłacanego zadatku oraz harmonogram płatności. Przed podpisaniem umowy warto skonsultować się doradcą kredytowym, aby ustalić naszą zdolność kredytową i upewnić się , że nic nie stoi na przeszkodzie w uzyskaniu kredytu .

Analiza dokumentów

Najważniejszym etapem jest skompletowanie dokumentów. Analizie poddawane są tylko kompletne wnioski – czyli takie, które zawierają wszelkie potrzebne informacje. Dokumenty, które należy skompletować to między innymi : dokument tożsamości , zeznanie roczne składane do urzędu lub PIT 11 otrzymany od pracodawcy, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach wystawione przez pracodawcę. Dokumenty dotyczące nieruchomości. Szczególną uwagą banki darzą wnioski składane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Dom wykończony na kredyt

Pamiętajmy, że zakup domu w stanie deweloperskim to nie koniec wydatków. Należy pomyśleć o funduszach na wykończenie domu „pod klucz”. Często jest to kwestia co najmniej kilkudziesięciu tysięcy. Oczywiście można wnioskować o dodatkowy kredyt na prace wykończeniowe , jednak łatwiejszym rozwiązaniem jest zakup domu w opcji „wykończony pod klucz”. Mniej formalności i nerwów. Kilku deweloperów na rynku oferuje takie rozwiązanie w tym nasza firma.